Ikke nøl med å ta kontakt med oss.
Våre hyggelige reiserådgivere blir alltid glad for å høre fra deg.
72 90 90 50
post@dreamworld.no
Håndplukkede destinasjoner og hoteller
Ønsker du et uforpliktende tilbud eller har noen spørsmål
Klikk på knappen nedenfor eller bla nederst på siden
Stig på drømme-ekspressen til Asia, og begi deg ut på en fantastisk reise til Bali og Singapore. I løpet av 2 spennende uker kan du drømme deg gjennom jungel og strand, og en glamorøs storby. Denne reisen gir deg en todelt opplevelse, hvor du møter balinesisk kultur og latterfull kaos. Samtidig som en sofistikert verden i storbyen Singapore. Kontrastene er store, og minnene vil vare for evig – bli med oss på rundreise til Bali & Singapore!
Oslo, Gardermoen (Annen flyplass kan arrangeres mot et tillegg)
Prisene er oppgit som «fra», per person og er basert på at to voksne deler rom. Prisene vil typisk være noe høyere i fellesferie.
Ved dårlig tilgjengelighet, vil hotell endres til noen med tilsvarende kvalitet. Man blir opplyst om dette før bestilling.
I dag er dagen for avreise endelig kommet. Pakk kofferten og møt opp på flyplassen i god tid, du har to fantastiske uker foran deg.
Husk også på pass og pengebok.
Etter en behagelig flyreise, har dere endelig ankommet den spektakulære øya. På Bali vil dere umiddelbart møte et behagelig klima, hyggelige mennesker og en avslappende «vibe».
Ved utgangen vil dere bli møtt av en av våre hyggelige sjåfører som vil ta dere direkte til hotellet.
Resten av dagen er disponibel til å gjøre ha man vil.
Her vil dere sjekke inn på Harris Hotel Seminyak (4*) eller lignende
De første par dagene i Bali kan dere bruke på akkurat hva der selv ønsker. Prøv organisk superfood, surf på stranden eller ta det rolig ved bassengkanten.
På kveldstid kan dere ta turen inn til Seminyak Square, hvor dere finner et godt utvalg av shopping, restauranter og uteliv.
Denne dagen har dere ventet på. Dere vil bli hentet av sjåføren om morgenen, og kjørt direkte til båthavnen. Derifra blir dere kjørt over vannet i en speedbåt til den praktfulle øya, Nusa Penida. Her blir dere møtt av en hyggelig sjåfør/guide, som vil ta dere rundt og vise frem det beste fra øya.
Her får dere oppleve noe av verdens mest praktfulle naturskapte arkitektur.
Etter en spennende dag fylt med sterke inntrykk og opplevelser, har dere tre hele dager til egen disposisjon. Bruk dagene til nye opplevelser, eller slapp av på stranden.
Vi kan anbefale aktiviteter som:
Surfekurs
Strand-klubber (Potato Head, Omnia)
En tur til Uluwatu-tempelet
Besøke fossefall
I dag drar dere til den morsomme apeskogen. Her bor det nemlig rundt 800 apekatter inne i en gigantisk avsperret jungel. Det er umulig og ikke trekke på smilebåndet når disse krabatene løper rundt og gjør forskjellige rampestreker. Har du et åpent sinn så får du kanskje nye venner denne dagen.
Man står fritt til gjøre hva man vil de to siste dagene. Det finnes flere spennende områder i Bali som er verdt å utforske. Vi kan anbefale naboøya Nusa Lembongan og Gili-øyene. Her finner man krystallklart vann og en herlig atmosfære. Alternativt kan man besøke klippetempelet Tanah Lot, eller den vakre solnedgangen i Uluwatu.
I dag flyr dere videre til fantastiske Singapore! Flyet går direkte fra Bali og sjåføren plukker dere opp på hotellet noen timer før avgang. Oppdag skjønnheten, kulturen og kjøkkenet i denne eksotiske perlen. En fortryllende blanding av øst og vest, en sammensmeltning av malaysiske, europeiske og kinesiske kulturer.
Her vil dere sjekke inn på Furama City Centre (4*) eller lignende
Ikke hørt om Universal Studios? Vel, da kan dere virkelig glede deg til denne dagen. Universal Studios Singapore er sørøst-Asias første og eneste US theme park. Her finner du 24 karuseller og berg og dalbaner, show og kule attraksjoner.
Den siste dagen i Singapore har man til egen rådighet. Her anbefaler vi å ta seg en tur til de lokale markedene og oppsøke den kulinariske scenen. Singapore er nemlig svært anerkjent for sine utrolige restauranter, hvorav mange er tildelt Michelin-stjerner.
For den som liker shopping er turen til Marina Bay absolutt verdt det.
Siste dag er kommet og det er på tide å reise hjem igjen.
Vi håper at reisen har vært helt fantastisk, og ønsker dere en riktig god tur hjem.
Au Revoir!
Tusen hjertelig for en kjempefin tur! Veldig gøy å kombinere badeferie og storby. Tommel opp!